AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih İlkokulu Öğrencileri Kodu Cup 2018 Yarışmasında Dereceye Girdiler

Fatih İlkokulu Öğrencileri Kodu Cup 2018 Yarışmasında Dereceye Girdiler

Fatih İlkokulu Öğrencilerinin “Erken Kodlayan Yol Alır” sloganıyla Kodu Cup 2018 yarışmasında dereceye giren öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ’i ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında Fatih İlkokulu Müdürü Hasan ILICAK ve Öğretmeni Berrak SARIÇAM öğrencilerinin yanlarında bulundular.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Çocuk Kulübü çalışmaları kapsamında Amasya Üniversitesi ile Fatih İlkokulu ortak bir proje başlatarak 8-11 yaş grubu öğrencilerine kodlama eğitimi verdi. Bu eğitim ile hedeflenen; bireyin programlama eğitimine erken yaşta başlandığında algı ritmik düşünme becerisinin gelişmesi ve bu becerilerden kişinin hayatın her alanında faydalanabilmesidir.

      Fatih İlkokulunda yapılan çalışmalar öğretmenimiz Berrak SARIÇAM ve Amasya Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Recep ÇAKIR mentörlüğünde gerçekleşmiştir. Kodlama eğitimi devam ederken öğrencilerimiz Microsoft Türkiye, Finansbank ve Habitat derneği işbirliği ile çocukları kod yazmaya teşvik etme amacıyla düzenlenen Kodu Cup 2018 yarışmasına kodladıkları ‘’Uzayda Yaşam‘’ temalı Hayallerime Yolculuk adlı Oyunları İle 8-11 Yaş Kategorisinde başvuruda bulundular. Türkiye’nin dört bir tarafında 100’ den fazla ekibin başvurduğu oyunlar, alanında uzman bir ekip tarafından incelenerek ön eleme sonucunda 8-11 yaş grubunda HARŞENA adlı takımımız ilk beşe kalarak final programına katılmaya hak kazanmıştır. Finalde Yarışan takımımız 2. olarak finali tamamlamıştır.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ; Emeği geçen öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim sözlerini ifade etti.

04-10-201804-10-201804-10-2018

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü - (0358) 212 29 92 / 93949596

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.