AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih İlkokulu Öğrencileri E-Twinning Projesi ve Eğitimde İyi Örnekler Projesi Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu’nu Ziyaret Etti

Fatih İlkokulu Öğrencileri E-Twinning Projesi ve Eğitimde İyi Örnekler Projesi Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu’nu Ziyaret Etti

Fatih İlkokulu öğrencileri, E-Twinning “Benimle Satranç Oynar mısın” Projesi ve Eğitimde İyi Örnekler Kapsamında Gülümse Şirinim Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette öğrencilere okul idarecileri ve öğretmenleri eşlik ettiler.

“Benimle Satranç Oynar Mısın” projesi ile öğrencilerin satranç oynamayı öğrenmeleri, teknoloji bağımlılığından uzak tutmak ve ayrıca Satranç oyunu ile öğrencilerde yorumlama, dikkat geliştirme ve düşündürme beceresi kazandırmak amaçlanmıştır. Projenin bölümleri kapsamında öğrenciler resmi kurumları ziyaret ederek hem kendine özgüveninin sağlanması hem de merak ettikleri soruları İl Müdürlerine sormaları hedeflenmiştir. Öğrencilerimizde İl Milli Eğitim Müdürümüzü ziyaret ederek hem merak etmiş oldukları soruları sordular hem de İl Müdürümüzle birlikte Satranç oynadılar.

“Gülümse Şirinim” projesinin amacı Ülkemizde sadece birkaç ilimizde doğal ortamında yetişen, nesli tükenmek üzere olan, koruma altına alınan Ters Lalelerden iki türün (Fritillaria Persica /Fritillaria İmperialis) okulumuz endemik türler koleksiyon bahçesinde yetiştirilmesi. Türün çoğaltılarak Amasya’da da yetiştirilmesinin sağlanması ve tanıtımının yapılmasına katkı sağlanması. Hedefleri ise Öğrencilerimize “Çevre Bilincini ve Saygısını” kazandırmak. Öğrencilerimize ve velilerimize Endemik bitkilerimizi öğretmek, Yetiştirilmesini sağlamak. Öğrencilerimizin doğal varlıklara farkındalıklarını artırmak, yeni nesillere katkı sağlamak. Milli değerlerimizin yok olmasının önüne geçmek, milli bilinci kazandırmak. Nesli tükenen tüm türlere dikkat çekerek yöre halkını da konuya dâhil etmek. Endemik Ters Lalelerin Ferhat İle Şirin Mezarında, parkında ve turistik gezi alanlarında boy göstermesini sağlamak. Ülkemizde, Ters lale bitkisinin iç piyasadaki Pazar problemine dikkat çekmek. İlimizde görev yapan Belediye Park Bahçe Biriminin milli çiçeklerimize dikkatlerini çekmek. Endemik Bitki son üreticilerinin, son hasatlarıyla birlikte yok olup gitmesine seyirci kalmamak.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, projeler hakkında detaylı bilgi aldı.

19-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.