AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Evdeyim ama Trafik Kuralları Aklımda" "Trafikte Her Yıl Daha İyiye "Trafik düzeni ve güvenliği bakımından karayolunu kullananların kurallara uymaları yönündeki farkındalığı, çeşitli kurum ve kuruluşların trafik eğitimine olan katkılarını artırmak amacıyla her yıl Mayıs ayının ilk cumartesi günü "Karayolu Trafik Güvenliği Günü", bugünü takip eden hafta ise "Karayolu Trafik Haftası" olarak belirlendiği, bu yılda "Evdeyim ama Trafik Kuralları Aklımda" "Trafikte Her Yıl Daha İyiye "mottosu ile 02-08 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen pek çok etkinlik tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteren Koronavirüs (Covid 19) salgınının; toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riskleri yönetmek, sosyal izolasyonu temin edebilmek ve sosyal mesafeyi korumak amacıyla İl Emniyet Müdürlüğünün bilgilendirme ve denetim faaliyetleri ile güvenliğe katkı sağlayacak ve örnek teşkil edecek davranışlar yerel basın organları ve sosyal medya unsurları üzerinden yapılmaktadır.

İl Emniyet Müdürlüğü Evde Kal-Hayatta Kal sloganı ile sosyal mesafe kurallarına uyarak, bu süreçte oluşabilecek riskleri öngörerek,  çocuklarımızı evlerinde ziyaret ederek, onlara çeşitli hediyeler vermişlerdir. Bu kapsamda ayrıca İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu'yu ziyaret eden Emniyet görevlileri, kurallara uyarak evde kalarak tüm çocuklarımız adına İl Müdürümüzün trafik haftasını kutladılar. 

 

 

08-05-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.