AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus Plus Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Erasmus Plus Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Okul Eğitimi Koordinatörü Sayın Onur AYDEMİR ve Okul Eğitimi Uzmanı Sayın Mustafa Yaşar SOYDAŞ’ın katılımı ile “GENİŞ KATILIMLI ERASMUS PLUS BİLGİLENDİRME TOPLANTISI” 18.03.2016 Cuma günü

Amasya Belediyesi Yeni Kültür Merkezi Şehzade Salonunda düzenlenmiştir.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ programda yaptığı konuşmada;Bilindiği üzere 1 Ocak 2014 itibarıyla uygulanmaya başlayan; eğitim, gençlik ve spor alanlarında farklı yaş grupları ve farklı hedef kitlelere yönelik destekler içeren Erasmus Plus programı ile okul eğitimi, yükseköğretim, mesleki eğitim, yetişkin eğitimi ve gençlik alanına yönelik destekler devam etmekte, bununla birlikte spor alanındaki projelere de hibe desteği sağlanmaktadır. Bu programlar sayesinde eğitimde yenilikçi yaklaşımları, farklı eğitim materyallerini, farklı eğitim modellerini ve uygulamaları; tanıma, inceleme ve uygulama şansı bulmaktayız. Sürekli gelişen teknoloji ve yenilenen eğitim anlayışı çağımızın tartışılmaz gerçeğidir. Bunun bilinciyle Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ErasmusPlus programı üzerine gayet titiz, ciddi ve yoğun çalışmalar yürütmekteyiz ve yürütmeye devam etme kararlılığındayız. Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilgili birimlerimiz vasıtasıyla Erasmus  Plus programları hakkında kurumlarımızı, kurum çalışanlarımızı bilgilendirme faaliyetlerini aralıksız sürdürmekte; programlara başvuru hususunda paydaşlarımızı teşvik etmekteyiz. Bu faaliyetler kapsamında; Hizmetiçi eğitim seminerleri, proje tanıtım çalıştayları, kurum ziyaretleri yaparak İlimizde Erasmus Plus Programlarına katılım kültürü oluşturma gayesiyle hareket etmekteyiz. Erasmus Plus programlarına katılım sayımızın artmasının, İlimiz Eğitim anlayışına pozitif ivme kazandıracağı bilinciyle çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz.

 

            Bu noktadan hareketle bugün burada kıymetli konuklarımız T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Okul Eğitimi Koordinatörü Sayın Onur AYDEMİR ve Okul Eğitimi Uzmanı Sayın Mustafa Yaşar SOYDAŞ 31/03/2016 son başvuru tarihli “Erasmus Plus KA2 Stratejik Ortaklıklar” programı ile ilgili bilgilendirme sunumu yapacaklardır. Burada yapılacak olan bilgilendirme sayesinde “Erasmus Plus KA2 Stratejik Ortaklıklar” programı ile ilgili kurumlarımızın ve kurum çalışanlarımız yüksek faydalar elde edeceği hususunda şüphemiz bulunmamaktadır. 

 

Amasya’mıza gelerek birikimlerinizi ve tecrübelerini bizimle paylaşan kıymetli konuklarımız Sayın Onur AYDEMİR ve Sayın Mustafa Yaşar SOYDAŞ’ a katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyor; bu bilgilendirme toplantısını organize eden Müdürlüğümüz AR-Ge birimi çalışanlarını bu kıymetli çalışmaları gerçekleştirdikleri için tebrik ediyor ayrıcabu çalışmalarımızın başarıya ulaşması adına gayretle çalışanMüdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, okul yöneticilerimiz, öğretmen ve diğer personelimize özverili çalışmalarından dolayı huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.

 

Bu çalışmalarımızın artarak devam etmesini diliyor, düzenlediğimiz bilgilendirme toplantısına katılan siz saygıdeğer misafirlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

24-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-2016

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.