AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ'da Yaşanan Depremden Etkilenen Çocuklar İçin Müdürlüğümüzce "bir oyuncak bir mektup" kampanyası başlatıldı.

Elazığ'da Yaşanan Depremden Etkilenen Çocuklar İçin Müdürlüğümüzce

         Elâzığ'da yaşanan depremden etkilenen çocuklar için Müdürlüğümüzce "bir oyuncak bir mektup" kampanyası başlatıldı. Kampanyaya katılan çocuklar, sevdikleri bir oyuncağıyla birlikte depremden etkilenen akranlarına gönderilmek üzere duygularını kaleme aldıkları mektupları müdürlüğümüzde kurulan kabul ofisine teslim ediyor.  

         İlimizde valilik, belediye, AFAD ve Kızılay koordinesinde depremzedelerin yaralarının sarılması amacıyla başlatılan yardım kampanyaları sürerken, Müdürlüğümüzde, Elazığ merkezli depremden etkilenen çocuklar için 'bir oyuncak bir mektup' kampanyası başlattı.

         Paylaşma duygusunu geliştirmek ve çocuklar arasında gönül köprüsü kurmak amacıyla düzenlenen kampanya kapsamında Amasyalı çocuklar, oyuncaklarını ve duygularını ifade eden mektupları yetkililere teslim ediyor.  İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU "Okullarımızda çocuklarımızdan sevdiği bir oyuncakla birlikte bir mektup yazarak, deprem bölgesindeki akranlarına, kardeşlerine bir mesaj göndermelerini istedik. Dolayısıyla doğal afetlerden, depremlerden en fazla etkilenen çocuklarımız oluyor. Bu süre içerisinde biz eğitim camiası olarak, eğitimci bir bakış açısıyla çocuklarımıza bir psiko-sosyal destek sağlama adına bu çalışmayı yürüttük. Çocuklarımız aslında yaşamış oldukları çağda birçok şeye sahipler ve bunlardan vazgeçmeyi bir türlü bilmiyorlar. Biz burada çocuğumuzun sevdiği, değer verdiği, en sevdiği bir oyuncağından vazgeçerek, paylaşma duygusunu ön plana çıkaracak bir davranış ortaya koymaya çalıştık" dedi.       

 

         Kampanyaya oyuncağıyla destek olan Serdar Zeren Ortaokulu öğrencisi Bedirhan Barış KARA' da, deprem bölgesine destek olmak için yazdığı mektubu okudu. Küçük çocuğun mektubu, öğretmenlerin yanı sıra milli eğitim müdürlüğü yetkililerini de duygulandırdı.

28-01-202028-01-202028-01-202028-01-202028-01-202028-01-202028-01-202028-01-202028-01-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.