AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim ve Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Eğitim ve Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Macit Zeren Fen Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya Sayın Valimizin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Faruk YILDIZ ve okul Müdürleri katıldılar.

                Toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ’in açılış konuşması ile başladı. Dr. Hüseyin GÜNEŞ açılış konuşmasında;

“Sayın Valim, değerli yönetici arkadaşlar bugün burada 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının 1. Dönemini değerlendirmek üzere toplandık Amasya Merkezdeki yöneticilerimiz toplam 105 arkadaşımızla beraber bugün buradayız hepinize hoş geldiniz diyorum. Sayın Valim değerli arkadaşlar biz 2017-2018 Eğitim Öğretim yılına eylül ayında yaptığımız plan program doğrultusunda başladık ve devam ettiriyoruz. 1.dönemin sonuna yaklaştık az bir süremez kaldı. Bu zamana kadar ki süre içerisinde önemli diyebileceğimiz bir sorunumuz olmadı. Eğitim öğretim geniş bir alan olduğu için ufak tefek sorunlar oluyor ama üstesinden gelemeyeceğimiz bir sorun yoktur. Bu sorunları çözmede sizlerin katkısı oldu ben bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Sayın Valim biz toplanmak sureti ile zaman zaman gruplar halinde veya toplu bir şekilde bir araya geliyoruz. Bizi sevindiren Sayın Valimizin Eğitim ile iç içe olması. Sadece iç içe olması değil en az bizim kadar Eğitim konularına hakim Sayın Valimizle çalışmaktan memnuniyetimi arz ederim. Amasya’mız Türkiye ortalamasının üzerinde bir ildir buradaki başarıyı sağlayan siz yönetici arkadaşlara ve öğretmen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Dönem o kadar hızlı değişiyor ve gelişiyor ki Eğitim Öğretim olarak yönetici olarak bizlerin buna ayak uydurması gerekiyor. Eğer ayak uyduramazsak hem öğrencilerimize hem de toplumumuza karşı görevimizi tam manasıyla icra edememiş oluruz Sanal ortam toplumumuza ilgilendiren bir durum çocuklarımız çok yaygın bir şekilde kullanıyor. Sayın Valimiz başkanlığında yapılan bu toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum” sözlerini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdür’ünden sonra konuşma yapan Sayın Valimiz Dr. Osman VAROL, "Eğitim camiasından arkadaşlarla bir araya geldiğimde paylaştığım düşüncelerimi tekrarlayarak başlamak istiyorum. Bizim kamu hizmeti olarak sunduğumuz en önemli hizmet, eğitim hizmetidir. Bunu samimiyetle inanarak söylüyorum. Eğitim hizmetini veren basta öğretmenlerimiz ve sizler en önemli kamu görevlilerisiniz. 

 Öğretmen arkadaşlar hayatın akışı içerisinde türlü sebeplerden mesleklerine yabancılaşabiliyor. Bazen yaptıkları işin ne kadar önemli ve anlamlı olduğunu, toplumun geleceği açısından en temel iş olduğunu unutabiliyorlar.  Öğretmen arkadaşlarla bir araya geldiğimde onları motive etmek için bunu söylüyorum. Gerçekten bunu inanarak söylüyorum. Yaptıkları işe biraz gönüllerini katarlarsa çocuklarla daha yakından ilgilenirlerse geleceğimizin çok parlak olduğunu düşünüyorum. Eğitimci arkadaşların çok önemli bir işlevi var. Böyle önemli bir teşkilatta, okullarda yöneticilik yapıyorsunuz. Ben genellikle okullara yapılan binaları, fiziksel şeyleri konuşmam. Bunlar 20 sene önceki eksiklikti. Fiziksel açıdan çok iyi durumdayız. Şehrimizin çok fazla derslik ihtiyacı yok. Sınıf başına düşen öğretmen, öğretmen başına düşen öğrenci sayısı bakımından iyi durumdayız. Teknik konular, fiziksel şartlar bir şekilde çözülür. Sizin asıl işleviniz, yapmanız gereken iş, eğitim kalitesini yükseltmektir. Kaliteyi yükseltmek için ise önce eğitimi ele almamız lazım." dedi. 

 

 

Toplantı Okul Müdürlerinin görüş ve önerilerini dile getiresiyle sona erdi.

27-12-201727-12-201727-12-201727-12-201727-12-201727-12-201727-12-2017

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.