AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DKAB(Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) Öğretmenleri Gelişim Programı Semineri Düzenlendi

DKAB(Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) Öğretmenleri Gelişim Programı Semineri Düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı" (DOGEP) hazırlanmıştır.

Bu bağlamda Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi birimince Ekim, Kasım, Aralık ve Mart, Nisan, Mayıs ayları olmak iizere altı (6) ay üzerinden planlanan söz konusu program Temel Eğitim, Ortaöğretim, Mesleki ve Teknik Eğitim ve Özel Öğretim Kurumlan Genel Müdürlüklerine bağh okul müdürlüklerine duyurulmuş; İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi birimi koordinesinde Amasya Şehit Ahmet Özsoy Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde ilk çalışma gerçekleştirilmiştir.

 

Amasya İli Merkez İlçe Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı Ekim ayı çalışması Şehit Ahmet Özsoy Anadolu İmam Hatip Lisesinde ilimiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin katılımılarıyla Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip ÖZDEMİR tarafından gerçekleştirilmiş olup ‘Merhamet Eğitiminin Saldırganlık Davranışını Azaltmadaki Rolü’ konulu çalışma öğretmenlerimiz tarafından ilgiyle takip edilmiştir.

05-11-201805-11-2018

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.