AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Faaliyetleri

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Faaliyetleri

İlimizde devam eden Destekleme ve Yetiştirme Kursları da 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı ilk dönemini tamamladı. Resmî ve özel örgün eğitim kurumları kapsamındaki Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 32 nci maddesinin dördüncü fıkrasında belirtilen öğrenciler dâhil ortaokul, imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler; genel ilköğretim programı uygulanan özel eğitim ortaokulu/özel eğitim sınıfı, genel ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları ile mesleki ve teknik ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları öğrenciler ile Resmî ve özel örgün eğitim kurumlarının 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12 nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olan öğrencilerimizin başvurduğu destekleme ve yetiştirme kurslarında ilimizde toplam 131 kurs merkezinde 1.853 öğretmen ile toplam 19.235 öğrenci eğitim görmüştür.

İlimizde faaliyet gösteren Destekleme ve Yetiştirme Kursları hakkında açıklama İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmaları için düzenlenen eğitim kurslarının merkez ve diğer ilçelerde planlandığı gibi devam ettiğini belirtti. Temel Eğitim Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler başta olmak üzere 15 branşta kurs açılırken, mezun öğrencilerin de dahil olduğu ortaöğretim düzeyinde toplam 21 branşta Destekleme Yetiştirme Kursu açılmıştır. Destekleme Yetiştirme Kurslarındaki eğitim faaliyetlerinin Türkçe, matematik, fen bilimleri ve yabancı dilde öğrenci başarısına etkisinin Bakanlığımızca araştırıldığını hatırlatan İl Müdürümüz eğitim faaliyetlerin 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı ikinci döneminde de devam ettirileceğini söyledi.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.