AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destek Eğitim Odaları Özel Eğitim Materyalleri İle Donatılıyor

Destek Eğitim Odaları Özel Eğitim Materyalleri İle Donatılıyor

Okullarımızda kaynaştırma, bütünleştirme eğitimi kapsamında olup akranlarıyla aynı sınıfta okuyan özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin birebir veya gruplar halinde eğitim aldıkları destek eğitim odaları, Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu felsefesine uygun olarak öğrencilerin ilgi, dikkat ve yeteneklerini artıracak çeşitli eğitim materyalleri ile zenginleştirildi.

2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi itibariyle ilimiz genelinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerimizden toplam 100 okulumuzun destek eğitim materyali, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce temin edilmiş olup bu içeriklerin okullara dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

Konuyla ilgili  açıklama yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, "Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu, öğrencilerimizin her alanda olduğu gibi özel eğitim alanında da gerekli bilgi ve becerileri kazanmasını hedeflemektedir. Biz de İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak özel eğitim öğretmenlerimizden bir komisyon oluşturup okullarımızdaki destek eğitim odalarından yararlanan öğrencilerimizin ihtiyaç analizi yapılarak kullanımına sunabileceğimiz eğitim materyallerini anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde ayrı ayrı tespit ettirdik. Tespit edilen eğitim materyallerini ikinci dönem başı itibariyle tedarik ettik ve okullarımıza dağıtımına başladık. Öğrencilerimize faydalı olacağına, öğretmenlerimizin de işlerini kolaylaştıracağına inandığımız destek eğitim materyallerinin okullarımıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.