AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ÇOCUKLARDAN EV YAPIMI ÖYKÜLER"Millî Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk, öğrencilere, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100'üncü yılı dolayısıyla düzenlenecek öykü yarışmasına katılmaları çağrısında bulunarak, "Hayallerinizin öyküsünü yazın. Aralarından belirleyeceğimiz 100 öyküyü, 23 Nisan'ın 100'üncü yıl dönümünde kitaplaştırılacak" diye belirtmişti. İlkokul ve ortaokul öğrencileri arasında serbest konulu öykü yarışmasına katılan eserler arasından yapılan değerlendirmeler sonucunda İlimizden 4 öğrencimizin öyküsü 100 eser arasına girmiştir.

Kitap haline gelecek 100 eser arasında ilimizden yayımlanmaya layık görülen;

*Abdurrahman Kamil Ortaokulu öğrencisi Berkay Al'ın, "O Gün" adlı eseri,

*Merzifon İstiklâl İlkokulu öğrencisi Aysima Özcan'ın, "Tuhaf Gezegen" adlı eseri,

*Suluova Toki Çelebi Mehmet İlkokulu öğrencisi Metehan Ocak'ın, "Gerçekler Hayalle Başlar" adlı eseri,

*Ziyapaşa Ortaokulu öğrencisi Ecem Cemre Şişik'in, "Yalnızlık Kötü Kokar" adlı eseridir.

Öğrencilerimize katılımları için teşekkür ediyor ve başarılarından dolayı can-ı gönülden kutluyoruz. Hayatlarının ilerleyen zamanlarında yazma, yazarlık çalışmalarının artarak devam etmelerini temenni ediyoruz. Meclisimizin açılışının 100. Yıl anısına Bakanlığımızca organize edilen bu çalışmada ilimizin 4(dört) eserle yer alması sevindirici ve umut vericidir. Bu çalışmada emek veren öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.