AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Boğaz İlk ve Ortaokul Öğrencilerine Masallarda Amasya Hikaye Kitabı Dağıtıldı

Boğaz İlk ve Ortaokul Öğrencilerine Masallarda Amasya Hikaye Kitabı Dağıtıldı

Çocuklarımızın; ilimize ait tarihi, turistik, sosyal ve kültürel değerleri öğrenerek büyümelerini, Amasya'mızın; millî ve manevi değerlerini okullarında da öğrenmelerini sağlarken aynı zamanda bu içeriği kitap ve sesli kitap haline getirerek; temel eğitim düzeyindeki, genel ve dezavantajlı gurupların bu serideki kitaplara erişimini sağlamak amacıyla hayata geçirilen Masallarda Amasya Projesi faaliyetleri kapsamında hazırlanan hikaye setleri İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU tarafından Boğaz İlk ve Ortaokul öğrencileri ile buluşturuldu.

Amasya Valimiz Dr. Osman Varol ve Hanımefendi Funda Varol öncülüğünde tamamladığımız Masallarda Amasya projemizin çıktıları olan ve 8 kitaptan oluşan hikaye setleri Amasya ve ilçelerini masal tadında tanıtmakta, internet ortamında sesli dvd olarak dinlenebilmekte ve özellikle de braille alfabesi ile basılmış olması ile de görme yetersizliği yaşayan bireyler için de önemli bir materyal desteği sağlamaktadır.

 

12-03-202012-03-202012-03-202012-03-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.