AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bilim İnsanlarını Yaşatıyoruz"

"Bilim İnsanlarını Yaşatıyoruz" Projesi Kapsamında Şehit Hüseyin Hatipoğlu İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerimiz İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU'nu makamında ziyaret etti.


Geçmişte yaşamış olan önemli bilim insanlarının öğrenciler tarafından tanınmasını ve örnek almalarını sağlamak olan "Bilim İnsanlarını Yaşatıyoruz" Projesinde görev alan öğrenci ve öğretmenler Müdürümüz İlker KÖSTERELİOĞLU'nu ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiler. Bakanlığımızca yürütüeln "Eğitimde iyi örnekler " uygulaması kapsamında hazırlanan projenin amacı bilimin gelişmesine öncülük etmiş 20 tane bilim insanın seçilerek öğrencilere hayatları ve çalışmaları hakkında sunumlar ve canlandırmalar yolu ile tanıtmaktır. Proje kapsamında öğrencilere sunumları yaptırılan bilim insanların arasında Tıp bilgini, Cerrah Şerefeddin Sabuncuoğlu, Modern Fiziğin babası olarak ta bilinen Galileo Galilei, Dünya Haritaları ve Denizcilik kitabıyla tanınan Piri Reis de yer almaktadır.

İl Müdürümüz Sayın KÖSTERELİOĞLU proje hakkında yaptığı açıklamada "Bilimi anlamanın yolu, onun tarihsel evrimini incelemekten geçmektedir. Geçmişten günümüze bilime hizmet eden ve modern dünyanın temellerini oluşturan, eserleri ile iz bırakan bilim insanlarını yeni nesillere tanıtmayı amaçlayan Bilim İnsanlarını Yaşatıyoruz Projesinde emeği geçen öğrencilere ve öğretmenlere teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.