AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımız özel öğrenciler için 81 ilde 'destek eğitim odası' oluşturdu

Bakanlığımız özel öğrenciler için 81 ilde 'destek eğitim odası' oluşturdu

Bakanlığımız, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere destek sağlamak amacıyla 121 yeni destek eğitim odasını hayata geçirdi. Böylelikle 81 ilde yeni standartlarla donatılan destek eğitim odalarının sayısı 200'e ulaştı.

Bakanlığımız tarafından özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilere eğitim desteği sağlamak için okullarda açılan odaları yeni standartlara göre dönüştürmek amacıyla başlatılan çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda daha önce sadece 33 ilde bulunan yeni standartlardaki destek eğitim odalarının 81 ilde kurulmasına yönelik hedefe ulaşıldı. Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer yaptığı açıklamada  okullarda yeni standartlara göre oluşturulan bu odaların erişilebilirliğinin artırılmasını planladıklarını anlattı. Özer, bu yıl kasım ayı itibarıyla 33 ilde hizmet veren yeni standartlardaki 79 destek eğitim odasının sayısını artırmayı hedeflediklerini belirtti

İlimizde bu standartlarda açılan ilk derstek eğitim odası Fatih İlkokulunda hizmete girerken, hazırlık aşaması tamamlanan ikinci destek eğitim odası Göynücek Atatürk İlkokulunda bulunmaktadır.

Kaynak: A.A

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.