AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Amasyalı Öğrenciler Çanakkale Yolunda

Amasyalı Öğrenciler Çanakkale Yolunda

 

Amasya Valiliği öncülüğünde köylerimizde yaşayan öğrencilerimize yönelik olarak düzenlenen Çanakkale Gezisine katılacak öğrencilerin Yavuz Selim Meydanından uğurlandığı törene Vali İ. Halil ÇOMAKTEKİN, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Hakkı DEĞERLİ, Faruk YILDIZ ve Cengiz ŞENOL, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldılar.

Törende ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ bir konuşma yaparak gezi programı hakkında bilgiler verdi. Daha sonra konuşan Sayın Valimiz İ. Halil ÇOMAKTEKİN ise şunları kaydetti: “Geçtiğimiz günlerde Aydınca Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etmiştim. Orada bir öğrenci kardeşimiz benden “Vali amca bizi Çanakkale’ye gönderir misin” diye ricada bulundu. İyi ki bizlere bu konuyu açtı. Bizde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Özel İdaremizle bir çalışma yaparak köylerde yaşayan 90’a yakın öğrencimizi Çanakkale’ye gönderiyoruz. Çanakkale bizim tarihimizde çok önemli bir yere sahip. Gençlerimizin  de bu tarihi olayları yerinde öğrenmesi için orayı gezip görmesi gerekiyor.

Çanakkale  yüksek imana sahip ecdadımızın kutsal değerler uğruna mücadele ettiği topraklardır. İnşallah sevgili gençlerimizde ecdadımıza layık olarak yetişeceklerdir. Bizim birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var. Bugünde ülkemiz üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Bu oyunları boşa çıkarmak için gençlere büyük görevler düşüyor. Bu gezinin özelikle köylerimizde yaşayan yavrularımıza yönelik yapılması da ayrı bir anlam taşımaktadır. Çünkü bu kardeşlerimiz bazı konularda şehirlerde yaşayan arkadaşlarına göre dezavantajlı olabiliyorlar. İnşallah hepiniz hayırlısıyla gidin ve dönün, bu projede emeği geçen Özel İdaremize ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından öğrenciler yapılan duanın ardından Çanakkale’ye uğurlandılar.

13-05-201613-05-201613-05-201613-05-201613-05-201613-05-201613-05-2016

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.