AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AMASYA ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU VELİLERİMİZDEN KIZILAY KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK

AMASYA ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU VELİLERİMİZDEN KIZILAY KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA  TAM DESTEK

      Amasya Zübeyde Hanım Anaokulumuzda  değerler eğitimi programı kapsamında her yıl çocukların ve velilerin aktif katılımları ile çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Ekim-Kasım ayı değeri yardımlaşma ve sorumluluk değerleri, 28 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası kapsamıyla planlanlanlanarak Amasya Kızılay Kan Merkezi ve Zübeyde Hanım Anaokulu işbirliğinde Kan Bağışı Kampanyası olarak planlanmış ve gerçekleştirilmiştir.

      Okul yönetiminin öncülük ettiği etkinlik kapsamında Türk Kızılayı Amasya Şubesi tarafından okul içine stantlar kurularak Kan Bağışı Kampanyası'na çok sayıda öğretmen, veli ve on sekiz yaşını doldurmuş öğrencilerin katılımı sağlanmıştır.

     Kan bağışı konusunda toplumsal bilinç uyandırmak amacıyla yapılan etkinlik kapsamında 115 veli kan bağışında bulunmuştur.

     Bu dönemde çocuklarımıza kazandırılmak istenen bu davranışlar çocukların kişilik gelişimleri en önemlisi de vicdan sahibi bireyler olmaları yönünde atılan önemli bir adımdır.  Düzenlenen kampanya sayesinde öncelikle çocuklarda kan bağışının ve yardımlaşmanın önemi üzerine farkındalık oluşturulmuş, nihayetinde hem veli katılımları hem de çevre halkının ilgisi ile proje amacına ulaşmıştır.

 

05-11-202205-11-2022

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.