AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya ve İlkadım Güzel Sanatlar Liseleri Öğrencileri Tarafından Milli Mücadelenin 100. Yılında Düzenlenen Konserde Kahramanlık Türküleri Seslendirildi

Amasya Güzel Sanatlar Lisesi ve İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından Milli Mücadelenin 100. yılında düzenlenen konserdekahramanlık türküleri seslendirildi.
Amasya ve İlkadım Güzel Sanatlar Liseleri Öğrencileri Tarafından Milli Mücadelenin 100. Yılında Düzenlenen Konserde Kahramanlık Türküleri Seslendirildi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının ve Milli Mücadelenin 100. yılı dolayısıyla hazırladıkları 'İlkadım'dan Kurtuluşa' adlı proje kapsamında ilimize gelen İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Amasya Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileriyle birlikte verdikleri konserde ecdadımızın yazdığı destanlarla günümüze ulaşan kahramanlık türkülerini seslendirdi.

Belediye kültür merkezindeki konsere Vali Sayın Dr. Osman Varol ile eşi Funda Varol, İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.

Yörelere ait eserlerinde seslendirildiği konser sonrası öğrencileri kutlayan Vali Sayın Dr. Osman Varol, "Milli Mücadelenin 100. yılında aynı coşkunun taşınması bizler için gurur vesilesi. Bugün burada ecdadımızın yaşadıklarından, yaptıklarından, kahramanlıklarından, fedakârlıklarından, kazançlarından, kayıplarından, zaferlerinden ortaya çıkan ruhu bizlere çok güzel aktaran çocuklarımızı, evlatlarımızı tekrar tebrik ediyorum" dedi.

Vali Sayın Dr. Osman Varol, koro şeflerine de çiçek verip başarılı çalışmalarının devamını diledi. Amasya Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Korkut Şahin de, desteği dolayısıyla hediye takdim ettiği Vali Sayın Dr. Osman Varol'a şükranlarını sundu. Ayrıca Kurtuluşa İlkadım adlı resim yarışmasında dereceye giren öğrencimize de ödülü verildi.

Konuk öğrenciler Samsun'dan başladıkları turnelerine Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı'nın mihenk taşları kentlerden olan Erzurum, Sivas, Ankara, Afyonkarahisar, Kütahya ve İzmir'de devam edecek.

23-05-201923-05-201923-05-201923-05-201923-05-201923-05-2019

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü - (0358) 212 29 92 / 93949596

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.