AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AMASYA TÜRK TELEKOM ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI

AMASYA TÜRK TELEKOM ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI

30 Haziran 2018 tarihinde aramızdan ayrılan dünyanın önde gelen bilim tarihi uzmanlarından Prof. Dr. Fuat SEZGİN adına düzenlenen ve gençlerin bilim ve barış vizyonu ile uluslararası diyalog oluşturması, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar ile etkileşimlerin desteklenmesi, gençlerimizin bilim, kültür ve sanat ilgilerinin arttırılması, yenilikçilik Kültürünün genç nüfus arasında yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen Prof. Dr. Fuat Sezgin Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında kazanan öğrenciler ödüllerini aldılar.

Amasya Türk Telekom AİHL öğrencileri Süleyman USLU ve Enes Kalleci tarafından hazırlanan "Mikro Boyuttaki Aragonit Katkılı Boyanın Trafoların Yaydığı Elektromanyetik Radyasyona Karşı Zırhlanmada Kullanımı" isimli araştırma projesi üçüncülük ödülünü aldığı yarışmada Araştırma, Teknoloji ve Enerji Verimliliği adı altındaki 3 kategorinin birincilerine 10 bin TL, ikincilerine 5 bin TL, üçüncülere 3 bin TL ve mansiyon alan öğrencilere ise 2 Bin TL ödül verildi.

02-07-201902-07-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.