AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Kabul Edilen "Hasta, Yaşlı Ve Bedensel Engelli Bakımında İstihdam Odaklı Avrupa Stajı” Projesi İle 10 Öğrencimiz Almanya’da Staj Eğitimlerini Tamamladı

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Kabul Edilen "Hasta, Yaşlı Ve Bedensel Engelli Bakımında İstihdam Odaklı Avrupa Stajı” Projesi İle 10 Öğrencimiz Almanya’da Staj Eğitimlerini Tamamladı

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülen Erasmus + Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında 2018 teklif çağrısı döneminde Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2018-1-TR01-KA102-051904proje numaralı "Hasta, Yaşlı ve Bedensel Engelli Bakımında İstihdam Odaklı Avrupa Stajı" adlı projesi kapsamında 10 öğrencimiz ve 1 refakatçi öğretmeniz Almanya’da alanları ile ilgili staj faaliyetlerini tamamlayarak ülkemize dönmüşlerdir.

 Öğrencilerimiz yurt dışı ortağımızın bünyesindeki hasta ve yaşlı bakım merkezlerinde beceri eğitimi kapsamında mesleki staj, gözlem, tetkik faaliyetlerini gerçekleştirmişlerdir. Proje faaliyeti süresince öğrencilerimiz yapılan kültürel faaliyetlerle Almanya ve Avrupa kültürünü tanıma fırsatını yakalamışlardır. Kültürlerarası ortak paylaşımların neticesinde Avrupa’daki ülke kültürlerinin, iş hayatının, farklı dillerin, eğitim ve sağlık hizmetlerinin öğrenilmesi ile farkındalık düzeylerinin artmasına, bakış açılarının gelişmesine katkıda bulunarak özgüvenlerini artmasına katkı sağlamıştır.

 

Proje sonrası yapılan değerlendirme toplantısında;  öğrencilerimiz kendi alanlarında staj yapabilme fırsatı buldukları için oldukça mutlu olduklarını belirtmişlerdir. Hasta- Yaşlı ve Bedensel engelli Bakımımda okulumuzda almış oldukları teorik eğitimi, yurtdışında uygulama fırsatı buldukları için kendilerini oldukça şanslı bulduklarını ifade etmişlerdir. Katılımcı öğrencilerimiz staj eğitimi faaliyeti sonrasında okulumuzda Hasta ve Yaşlı bakımı alanı öğrenci ve öğretmenlerine yapılan bilgilendirme toplantısında yaşamış oldukları tecrübe ve deneyimleri aktarmışlardır. 

07-03-201907-03-201907-03-201907-03-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.