AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya Otizmli Çocuklar ve Aileleri ile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ’e Ziyaret

Amasya Otizmli Çocuklar ve Aileleri ile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ’e Ziyaret

Amasya Otizmli Çocuklar ve Aileleri İle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim KURTile dernek yönetimi İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş’i ziyaret ettiler.

Ziyaretlerinde “Dünya Otizm Farkındalık Günü” hakkında Dr. Hüseyin GÜNEŞ’e bilgi veren Dernek Başkanı İbrahim KURT, “2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratarak otizmden kaynaklanan sorunlara çözümler yaratmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edildi. Her yıl, “Otizm Farkındalık Ayı” olan Nisan ayı boyunca dünya genelinde otizmin sorunlarını ve çözümleri konuşuluyor, araştırmaların teşvik edilmesi ve erken teşhisle tedavinin yaygınlaştırılması hedefleniyor.” Sözlerini ifade etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, ziyaretlerinden dolayı misafirlerine teşekkür etti.

02-04-201802-04-2018

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.