AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya İl Milllî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu'nun Anneler Günü Mesajı

Dünya'nın tüm çağdaş ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü Anneler Günü olarak kutlanmaktadır. İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu merhamet ve şefkatin timsali annelerimizin günü vesilesiyle mesaj yayınladı.
Amasya İl Milllî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu'nun Anneler Günü Mesajı

Gül kokuları ve sıcacık tebessümleri ile evlerimizi yuvaya dönüştüren annelerimiz...

Anne sadece bizleri dünyaya getiren değil gösterdikleri sevgi ve şefkat ile bizleri iyi insan olarak topluma kazandıran ilk öğretmendir. Bize iyi ile kötüyü öğreten, dünyaya iyi bir insan kazandırmak  uğruna binbir meşakkati göğüsleyen ve bunu hiç bir karşılık beklemeden yapan annelerimizin gününü bu sene pandeminin gölgesinde karşılamaktayız.

Bizi dünyaya hazırlayan ve dünyayı daha yaşanabilir hale getiren annelerimize, duyduğumuz sevgi ve saygıyı göstermek amacıyla adanan bu bu anlamlı günlerini, sevgi ve saygı duygularıyla yoğunlaşarak, milletçe kenetlenerek kutlayacağız. Pandeminin gölgesinde, bizlere iyiliği, dürüstlüğü, doğruluğu, güzel ahlakı öğreten, geleceğimiz için gecesini gündüzüne katan annelerimizin kıymetini çok iyi bilmeliyiz.

Hayattaki en değerli varlıkları olan evlatlarını bu vatanın kutsal topraklarına emanet eden şehit annelerimiz başta olmak üzere, tüm annelerimizin Anneler Günü'nü tebrik ediyorum. Tüm annelerimize aile fertleriyle birlikte sevinç, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.