AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Arasında Sözleşme İmzalandı

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Arasında Sözleşme İmzalandı

           Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2018 Yılı Teknik Destek Programına sunulan ve kabul edilen “Kodla Amasya" başlıklı  TR83/18/TD33 numaralı projemizin sözleşmesi Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ ve OKA Amasya Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Murat ŞİMŞEK tarafından imzalanmıştır. İmza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, OKA Amasya Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Murat ŞİMŞEK, Strateji Geliştirme Birimi Şube Müdürü Hakkı DEĞERLİ, Proje Koordinatörü Mustafa ÖRGÜT katıldılar.

            Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ yaptığı açıklamada:

            Projemiz ile 24 öğretmene 30 saat (5 gün) Kodla AMASYA Projesi kapsamında Oyun Temelli Blok Kodlama Eğitici Eğitimi vermek suretiyle Kodlama alanına ilgi duyan, yenilikçi, girişimci, yaratıcı düşünebilen bir nesil yetiştirilmesine, öğrencilere sorumluluk veren, onları düşündüren, onlara hata yaptıran, onları küçük yaştan itibaren bilgisayar programlaması gibi teknolojik bilgilerle donatan, dayanışmayı önemseten ve girişimci bir ruh aşılayan, bilgi üreten ve bilgiyi, teknolojiyi kullanan insan kaynaklarının yetiştirildiği bir eğitim kültürünün oluşmasına katkı sağlanmış olacaktır.

            Geleceğin Türkiye’sinin yapıtaşı olan çocuklarımızı yarınlara hazırlayarak ülkemizin 2023, 2071 hedeflerine ulaşmasında rehberlik edecek 2023 Eğitim Vizyonuna Müdürlüğümüz hazırlamış olduğu vizyon projeler ile katkı sunmaktadır. 

            Projenin hazırlanmasında emeği geçen Strateji Geliştirme Birimi Ekibine teşekkür ederiz.” dedi

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.