AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Oka Arasında Sözleşme İmzalandı

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Oka Arasında Sözleşme İmzalandı

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2017 Yılı Teknik Destek Programına sunulan ve kabul edilen “FabLab Amasya" başlıklı  TR83/17/TD15 numaralı projemizin sözleşmesi Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ ve OKA Amasya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Erdin GÜDEN tarafından imzalanmıştır. İmza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, OKA Amasya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Erdin GÜDEN, Strateji Geliştirme Birimi Şube Müdürü Hakkı DEĞERLİ, Proje Koordinatörü Mustafa ÖRGÜT katıldı.

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ yaptığı açıklamada:

““Fab Lab fabrication laboratory . Üret, Paylaş, Öğren.

Fab Lab Fabrication Laboratory: Üretim Laboratuvarı. Dünya çapında yerel laboratuvarların oluşturduğu bir ağdır. Sayısal üretim araçlarına, yenilikçi teknolojilere vb. Üretim araçlarına erişim sağlayan bir araçtır. Hızlı Prototipleme yapabilmek için bir platformdur. Alt yapısında bulunan yenilikçi / yüksek teknoloji araç, gereç ve ekipmanları herkesin kullanımına açan, kullanılmasını öğreten, yaygınlaştırılmasını teşvik etmek isteyen bir sistemdir. Sanayi alanında Endüstri 4.0 ya da 4. Sanayi Devrimi gerçekleşti. 21. yy. da sanayi gücü, teknoloji gücü ile daha çok tanışmıştır. Robotik, teknoloji ve yapay zeka sanayi devriminin önemli bileşenleri arasında yer almaktadır. Projemizin amacı FabLab alanında öğretmen yeterliliklerini artırmak suretiyle okullarımızı FabLab yapısına taşımaktır.

 

Projenin hazırlanmasında emeği geçen STRATEJİ Geliştirme Birimi Şube Müdürü Hakkı DEĞERLİ ve ARGE Ekibine teşekkür ederiz.” dedi.

24-10-201724-10-2017

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.