AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle OKA Arasında Sözleşme İmzalandı

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle OKA Arasında Sözleşme İmzalandı

                Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün OKA Teknik Destek Programı Kapsamında sunmuş olduğu “Modern Eğitime Geçiş Modeli Olarak STEM” başlıklı projenin sözleşmesi Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Hüseyin GÜNEŞ ve OKA Amasya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sayın Erdin GÜDEN tarafından imzalanmıştır. İmza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Hüseyin GÜNEŞ, OKA Amasya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sayın Erdin GÜDEN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Hakkı DEĞERLİ, Proje Koordinatörü Mustafa ÖRGÜT katılmışlardır.

                STEM, "Science, Technology, Engineering, Mathematics", fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik sözcüklerinden meydana gelmektedir. Bu gün Avrupa da özellikle lise düzeyinde eğitim Müfredatı birleştirilen bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik uygulamalarının bir arada ele alınarak meydana getirilen STEM, disiplinler arası bir yaklaşımdır.

 

                İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Hüseyin GÜNEŞ; proje ile Müdürlüğümüze bağlı anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarında görev yapan 32 öğretmene Bilimsel Araştırma Tasarımı, Proje ve Problem Tabanlı Öğrenme, STEM Bilgisi, STEM Aktiviteleri, Inovasyon Atölyesi, Mühendislik Tasarım Atölyeleri, Eğitsel Robotik, Ardunio ve Programlamaya Giriş, Matematiksel Modelleme, STEM Ders Planı Hazırlama Atölyesi, STEM Aktivitesi Hazırlama Atölyesi konularını kapsayan 40 saatlik STEM, "Science, Technology, Engineering, Mathematics", fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik eğitimi verilecektir.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.