AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2021-2027 ERASMUS PROJELERİ AKREDİTASYONU ALMAYA HAK KAZANDI

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Erasmus+ Programı, Erasmus Akreditasyonu 2020 yılı teklif çağrısı döneminde Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunulan başvuruların değerlendirme süreci sonunda Mesleki Eğitim ve Okul Eğitimi alanlarında akreditasyon almaya hak kazandı.
AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2021-2027 ERASMUS PROJELERİ AKREDİTASYONU ALMAYA HAK KAZANDI

Ülke genelinde yapılan 240 başvurunun bağımsız dış uzmanlar tarafından incelenmesinin ardından İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim alanlarında 2021-2027 yılları arası gerçekleştirilecek çalışmalar kapsamında yürütülecek uluslararası hareketlilikler, dil eğitimleri ile geliştirilecek öğretim programları ve öğretim materyalleri Avrupa Birliği fonları tarafından karşılanacaktır. İl Müdürlüğümüze bağlı kurum ve kuruluşlar hazırladıkları plan doğrultusunda yüksek kaliteli faaliyetleri gerçekleştirmek için gereken hibeye erişimleri uzun süreli ve daha kolay bir başvuru yöntemiyle gerçekleşecektir.

Alınan akreditasyon ve yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN," Müdürlüğümüz ve Müdürlüğümüze bağlı kurum/ kuruluşların Avrupa Birliği 2021-2027 yeni dönem Erasmus fırsatlarından yararlanmak için Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim alanlarında 2 başvuru yapmıştır. Bu süreçte müdürlüğümüz iki farklı çalışma ekibi oluşturmuştur. Akreditasyon başvuru sürecinde oluşturulan proje ekiplerinde ilimizde daha önce başarılı projeler yazmış ve yürütmüş deneyimli öğretmenler yer almıştır. Etkili süreç yönetimi sonrasında Müdürlüğümüz hem Okul Eğitimi alanında hem de Mesleki Eğitim Alanında Akreditasyon almaya hak kazanmıştır. Akreditasyon kabul süreci sonrasında Müdürlüğümüz Konsorsiyum lideri olarak, il geneli tüm okul ve kurumlarımızın 2021-2027 Erasmus fırsatlarından en yüksek derecede yararlanmasının önü açılmış olacaktır." dedi. Mesleki eğitim alanında ülkemizde son dönem gerçekleştirilen çalışmaları hatırlatan İl Müdürü COŞKUN," Mesleki eğitim alanında akreditasyon alan 47 İl Müdürlüğünden biri olmamız ilimizin mesleki eğitiminin, yeterliliğinin ve dolayısıyla sanayisinin gelişimine, üretiminin artmasına destek olacaktır. Mesleki eğitim alanında dünyanın farklı ülkelerinde yer alan uzman firmalarla iş birliğine gidilecek, öğretmen ve öğrencilerimiz AB fonlarıyla dünyaya açılacaklardır. Emeği geçen personelimize Amasyamız adına teşekkür ediyorum." diyerek sözlerine son verdi.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.