AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya Bilim Sanat Merkezinin Erasmus+ Projesi Kabul Edildi

İlimiz Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezinin Macaristan ve Romanya ortaklığında başvurmuş olduğu Erasmus+ Ka101 Gençlik Değişimi Projesi "insanlığa hizmet eden robotlar " kabul edilmiştir.
Amasya Bilim Sanat Merkezinin Erasmus+ Projesi Kabul Edildi

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce Öğretmeni Sibel ERBAŞ koordinatörlüğünde yürütülecek olan " Robots in service of humanity" ( insanlığa hizmet eden robotlar) projesi 2 öğretmen ve 10 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

Proje hareketliliği kapsamında 1. Hareketlilik Nisan ayında öğretmenlerin Macaristanda toplantısı, 2. Hareketlilik Haziran ayında ortakların Macaristanda buluşması ve 3. Hareketlilik ortakların Türkiye buluşmasını kapsayacaktır. Proje sayesinde katılımcı öğrencilerimiz gerek Robotik alanında gerekse sosyal ve kültürel alanlarda deneyim kazanma fırsatı bulacaklardır.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, ilimizin son zamanlarda projeler konusundaki başarılarına bir yenisini ekleyen Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce Öğretmeni Sibel ERBAŞ ve proje ekibine öğrencilerimizin ufkunu açacak bu projeye olan emeklerinden ötürü teşekkürlerini iletti.

25-12-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.