AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya Bilim Sanat Merkezinden Ulusal Ve Uluslararası Proje Ve Yarışmalarda Büyük Başarı

Amasya Bilim Sanat Merkezinden Ulusal Ve Uluslararası Proje Ve Yarışmalarda Büyük Başarı

Amasya Bilim Sanat Merkezi Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda ve projelerde büyük başarılar elde etti. Başarılarda emeği geçen Bilim Sanat Merkezi Müdürü Ömer COŞKUN, Müdür Yardımcısı Hasan SATILMIŞOĞLU ve Arzu DEMİR, Danışman Öğretmenler ve Öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ’ i Ziyaret Ettiler.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüsey...in GÜNEŞ yarışmalarda ve projelerde dereceye giren öğrencileri tebrik ederek hediye verdi.
ULUSAL VE ULUSLARARASI PROJE VE YARIŞMALARDA BAŞARI ELDE EDEN AMASYA BİLİM SANAT MERKEZİ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ;
RESİM DALINDA;
- Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün düzenlediği “Su ve İstihdam” konulu resim yarışmasında Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Nezahat KALKAN danışmanlığında öğrencimiz Mervenur DEMİRAY´ın eseri Türkiye Birincisi olmuştur.
- İzmit Bilim ve Sanat Merkezince düzenlenen 2. Ulusal Karikatür Olimpiyatında Nezahat KALKAN danışmanlığında öğrencimiz Kağan BALDIRAN Türkiye 3.sü olmuştur.
- 5. Uluslararası Film Festivali Resim Yarışmasında öğretmenimiz Nezahat KALKAN danışmanlığında öğrencimiz Samet TÜRKMEN jüri tarafından festivale davet edilmiştir.
MATEMATİK DALINDA;
- 5. Ulusal Ünsal Tülbentçi Matematik Yarışmasında Öğretmenlerimiz Nursen YILMAZ ve Orhan ARSLANTAŞ danışmanlığında öğrencilerimiz Furkan Emre AKÇAY 8. sınıflar arasında 1., Berke SEÇKİN ise 7. sınıflar arasında 2. olmuştur.
- MATDER 2. Türkiye Matematik Projesi ve Materyal Olimpiyatları Yarışmasında Öğretmenlerimiz Nursen YILMAZ ve Uğur TEKİN danışmanlığında öğrencilerimiz Yavuz Bülent YURDUSEVEN, Haluk Eren FURTUNA ve Fethi Berke KURT altın madalya kazanmışlardır.
FİZİK DALINDA;
- DOESEF 5. Araştırma Projeleri Yarışmasında Fizik kategorisinde öğretmenimiz Ferda YÜKSELEN danışmanlığında öğrencilerimiz Beste BAĞ ve Dilhan ÖZARSLAN Finalist olmuşlardır.
ROBOTİK DALINDA;
- Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü 10. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında öğretmenlerimiz Bahadır ÖZEN ve Mevlüt ŞAHİN danışmanlığında hazırlanan öğrencimiz Adem ALİBAZ Finalist olmuştur.
- Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen 5. Ulusal Robot ve Teknoloji Yarışmasına öğretmenlerimiz Bahadır ÖZEN ve Mevlüt ŞAHİN danışmanlığında hazırlanan öğrencilerimiz Burak ÖZÇELİK ve EFE ŞAM Finalist olmuşlardır.
- EBA 2. Fen Deneyleri Video Yarışmasında Öğretmenimiz Hidayet TERECİ hazırladığı deney videosuyla ödül almaya layık görülmüştür.
- Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projeleri kapsamında Müdür Yardımcımız Hasan SATILMIŞOĞLU koordinatörlüğünde hazırladığımız İngiltere´de gerçekleşen " Özel Yetenekli Öğrenciler için Eğitim Programları ve Öğretim Teknikleri" başlıklı projemiz Ulusal Ajans tarafından kabul edilmiştir.

14-06-201614-06-201614-06-201614-06-201614-06-201614-06-201614-06-201614-06-201614-06-201614-06-2016

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü - (0358) 212 29 92 / 93949596

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.