AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akıl Zeka Oyunları İl Finali Alptekin Anadolu Lisesinde Gerçekleştirildi

Akıl Zeka Oyunları İl Finali Alptekin Anadolu Lisesinde Gerçekleştirildi

Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu arasında imzalanan " Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası" İşbirliği Protokolü çerçevesinde, Çocuklarımızın analitik düşünme, Problem çözme ve Analiz ve özgün yorumlama yeteneklerinin artırılması amacıyla düzenlenen Akıl Zeka Oyunları Finali İlimiz Alptekin Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

İlkokul düzeyinde Equilibrio da Özay Angın,  Mangala da Ebrar Yağmur Usta, Pentago da Irmak Gül, Q_Bitz alanında Muhsin Gündar birinci olurken ortaokul düzeyinde ise Kulemi de Tuğçe Türk, Mangala da Hasan Can Şanalır, Pentago da Ahmet Semih Çadırcı, reversi de ise Doğukan Pak birinci olarak ilimizi Antalyada yapılacak Türkiye finallerinde temsil etmeye hak kazandılar. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Emin KORKMAZ, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı final programında dereceye giren öğrencilerimize sertifikaları başta İl Müdürümüz olmak üzere idareci ve yöneticiler tarafından takdim edildi. İlimizde tamamlanan Akıl Zeka Oyunları hakkında açıklamalarda bulunan İl Müdürümüz,"Akıl ve zeka oyunları çocukların IQ oranlarını ve mantıklı düşünme, problem çözebilme becerilerini artırabileceğine dair bir çok çalışmanın olduğu bilinmekte. Öğrencilerimizin bu yeteneklerinin geliştirebilmeleri için faaliyette yer alan eğiticiler, hakemler ve emeği geçen bütün personele teşekkürlerimi sunuyor, öğrencilerimizin Türkiye Finalinde ilimizi başarıyla temsil edeceklerine inanıyorum" dedi.

05-03-202005-03-202005-03-202005-03-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.