AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerden Sayın Valimiz İbrahim Halil ÇOMAKTEKİN’ e Ziyaret

Aday Öğretmenlerden Sayın Valimiz İbrahim Halil ÇOMAKTEKİN’ e Ziyaret

Müdürlüğümüz bünyesinde aday öğretmenlik dönemlerini geçiren stajyer öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ başkanlığında Sayın Valimiz İ. Halil ÇOMAKTEKİN ’i ziyaret ettiler.

Ziyarette ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ yaptığı konuşmada; İlimizde stajyer öğretmen olarak görev yapan aday öğretmenlere dair bilgiler verdi. Ziyaretlerinden ötürü misafirlerine teşekkür eden Sayın Valimiz İ. Halil ÇOMAKTEKİN ise aday öğretmenlere yönelik konuşmasında şunları kaydetti: “Öğretmenlik çok önemli bir meslektir. Toplumlar çocuklarını, evlatlarını öğretmenlere emanet etmektedirler. Bir ülkeyi geleceğe taşıyacak olan güç çocuklardır. Bu yavrularımız sizlere emanettir. Onları geleceğe en iyi şekilde hazırlayın. Sizlerin bu noktada yapacağı bir hata bütün ülkeye zarar verecektir. O yüzden sizler bir mimar gibi yavrularımızı işlemeli, milli ve manevi değerlere bağlı olarak yetiştirmelisiniz. Bununla birlikte fen ve ilimde de en ileri seviyeyi yavrularımıza vermeniz gerekir. Bu şekilde yetişen çocuklarımızla ülkemizin geleceğe sağlam bir şekilde yürüdüğünü göreceksiniz.

Sürekli yeniliğe açık olun. İlk günkü heyecanınızı kaybetmeyin. Gelişen dünyada, kendinizi daima geliştirin. Bununla birlikte sağlığınıza da dikkat edin ki, işinizden ve öğrencilerinizden geri kalmayasınız. Sizler öğrencilerinize örnek olacaksınız. Ancak örnek olurken söylemlerinizle değil, tavır ve davranışlarınızla örnek olun. Bu samimiyeti öğrencilerinize gösterirseniz başarılı olursunuz.

Meslek yaşantınızda statükocu olmayın, yeni görüşleri dinleyin ve değerlendirin. Karşınızdakini de dinlemeyi bilin. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.” Bu sözü her zaman çok sevmişimdir. Eğitimin amacını en iyi anlatan sözlerdendir. Yetiştireceğiniz öğrenciler eskilerin de değdiği gibi cemiyet adamı olsun. Yani sosyal ortamda herkesle görüşebilen, insana değer veren, oturup kalkmasını bilen öğrencileriniz olsun. Bununla birlikte sevmeyi bilen nesiller yetiştirin. Öğrencileriniz insanı, doğayı, hayvanları sevsinler. Bu noktada Amasya’da adaylık döneminizi geçirmeniz sizler için önemli bir fırsat. Bu medeniyet şehrini tanımanızı tavsiye ediyorum. Hepinizin yolu ve bahtı açık olsun.”

 

             Konuşmasının ardından aday öğretmenlerin sorularını cevaplandıran Sayın Valimiz İ. Halil ÇOMAKTEKİN, ziyaretin sonunda misafirlerine ilimiz tanıtıcı materyaller hediye etti.

11-05-201611-05-201611-05-201611-05-201611-05-201611-05-201611-05-2016

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.