AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8. ve 12. Sınıf Öğrencilerimize Uzaktan (On-line) Denemelerimiz Başlıyor

İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak ilimiz genelindeki tüm 8. sınıf, 12. sınıf  ve 12. sınıftan mezun olup Halk Eğitim Merkezlerimizdeki öğrencilerimizi bir üst kademeye geçişte girecekleri sınavlara hazırlamak amacıyla uzaktan (On-line) deneme sınavları hazırlamış bulunuyoruz. 8. ve 12. sınıflardaki öğrencilerimizin ücretsiz ulaşacakları deneme sınavları ile koronovirüsle mücadele tedbirleri kapsamında evde kalan öğrencilerimizin motivasyonunu yükselterek girecekleri sınavlara hazırlanmaları ve desteklenmeleri amaçlanmaktadır.
8. ve 12. Sınıf Öğrencilerimize Uzaktan (On-line) Denemelerimiz Başlıyor

İlimiz genelindeki 9.916 öğrenciye hizmet sunacak olan on-line deneme sistemi, hafta sonları sabah saat 09.00'dan akşam 23.00'e kadar erişime açık olacaktır. Cumartesi günleri, 8. sınıf  LGS hazırlık sınavı ile 12. sınıflar TYT hazırlık sınavları; Pazar günleri de yine 12. sınıf öğrencilerimiz AYT hazırlık sınavlarına katılabileceklerdir. amasyamem.karnemiz.com adresine girerek ulaşabileceklerdir. Bu saatler arasında öğrencilerimiz günlük yaşamlarındaki programlarını aksatmadan istedikleri vakitte sisteme girerek soruları çözecek, hatta ihtiyaç duyduklarında ara verip gün içerisinde sınava kaldıkları yerden, devam edebileceklerdir.

Sistemin bir önemli özgünlüğü ise sınavını tamamladıktan sonra öğrencinin doğru ve yanlış cevaplarını anında görebilmesinin yanı sıra yanlış cevapladığı soruların üzerine tıkladığında ilgili sorunun doğru cevabının ve çözümünü anlatan bir çözüm videosunu anında izleyebilecek olmalarıdır. Bu özellik öğrencinin öğrenme eksikliğini tamamlamada ve konuyu tekrar etmesine katkı sağlayacaktır.

İlk sınav önümüzdeki hafta sonu 18 Nisan 2020 LGS ve 19 Nisan 2020 TYT yapılacak olup uzaktan (on-line) deneme sınavlarımızın alt yapısı, öğrencilerimizden gelen görüş ve öneriler doğrultusunda güncellenecektir. Birinci hafta yapılacak demo sınav uygulamasının ardından 10 hafta sonu boyunca Cumartesi günleri LGS ve TYT, Pazar günleri de AYT sınavları belirtilen program dahilinde öğrencilerimize sınavlara hazırlıkta yardımcı olması için düzenli olarak uzaktan (on-line) deneme sınavları ücretsiz olarak sunulacaktır.

Tanıtım Kılavuzuna Buradan Ulaşabilirsiniz...

16-04-202016-04-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.