AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

500 adet Tek Kullanımlık Koruyucu Önlük İl Sağlık Müdürlüğüne Teslim Edildi

500 adet Tek Kullanımlık Koruyucu Önlük İl Sağlık Müdürlüğüne Teslim Edildi

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında, sağlık çalışanlarımızın tek kullanımlık önlük ihtiyaçlarını karşılamak  amacıyla İlduş Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım alanı öğretmenlerimiz tarafından üretilen tek kullanımlık 500 adet koruyucu önlük İl Sağlık Müdürümüz Dr. Öner Nergiz ve Amasya üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Seyhan Yılmaz'a teslim edildi.

Tek kullanımlık önlük üretimi süreci hakkında açılamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu "Covid-19 ile mücadele kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim kurumlarımızın önemi bir kez daha ortaya çıktı. Özellikle pandemi sürecinde meslek liselerimizin katkısı tüm paydaşlarca kabul ve takdir görmüştür. Pandemi ile mücadelede en ön safta yer alan sağlık personellerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor.  İlduş Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticileri ve moda tasarım alanı öğretmenlerince üretilen 500 adet tek kullanımlık koruyucu önlükleri teslim etmenin gururunu yaşıyoruz. Üretimde emeği geçen eğitim yöneticilerimiz ve moda tasarım alan öğretmenlerimize eğitim camiamızı temsil eden ve gururlandıran bu çalışmaları için teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

15-05-202015-05-202015-05-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.