AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

48 Okulumuzda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Düzenlenecek

48 Okulumuzda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Düzenlenecek

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile, 5-12. sınıf ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek, soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanması; farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatının sunulması; bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin öğrencilere kazandırılması; öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak takım çalışması içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması amaçlanmaktadır.

Millî Teknoloji Hamlesi çerçevesinde ülkemizin emin adımlarla ilerlediği bilim ve teknoloji yolculuğunda geleceğimizin teminatı gençlerimizin bilimsel proje hazırlama ve sunma deneyimi elde ettikleri bilim fuarları projelerinin değerlendirme süreci tamamlandı.

Bu yıl ilk kez uygulamaya geçirilen 30 farklı tematik alandan* 12.832 okulumuzun sunmuş olduğu 240.852 alt proje, alanında uzman akademisyenlerimiz ve eğitimcilerimiz tarafından değerlendirildi. Değerlendirme neticesinde 81 ilimizde yer alan 6.511 okulumuzdan yüzbinlerce ortaokul ve lise öğrencimizin hazırlamış olduğu 124.401 alt proje destek almaya hak kazandı.

48 Okulumuzda Bilim Tübitak 4006 Bilim Fuarı Düzenlenecek

Göynücek 2, Gümüşhacıköy 7, Hamamözü 2, Merkez 19, Merzifon ve Suluova 8, Taşova 2 olmak üzere toplam 48 okulumuzda 2020 yılı içerisinde TÜBİTAK Bilim Fuarları düzenlecektir. Tübitak Bilim Fuarları hakkında açıklamalarda buluann İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu " Üreten Türkiye hedefimize ulaşmamızda en önemli görev alacak gençlerimizin gerekli bilgi ve becerilerle yetiştirilmelerini sağlamak temel hedefimizdir. Millî Teknoloji Hamlesi çerçevesinde görev alacak gençlerimizin yetişmesinde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Projesinin önemi yadsınamaz. 2020 yılı tamamlanmadan ilimizde ki 48 okulda geleceğin bilim insanı namzeti olan öğrencilerimizin projelerini inceleme fırsatımız olacak. Proje geliştirme aşamasında emeklerini esirgemeyen öğrenci, öğretmen ve eğitim yöneticilerimize teşekkürlerimiz sunuyorum." dedi.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.