AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2023 Eğitim Vizyonu Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

2023 Eğitim Vizyonu Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

Merkez Rehberlik Araştırma Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen 2023 Eğitim Vizyonu Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısına, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, okul ve kurum müdürleri katıldı.

2023 Eğitim Vizyon Belgesini Eğitimin Tüm Paydaşlarıyla Birlikte Hayata Geçireceğiz

Açış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, “2023 Eğitim Vizyonu, sabır, emek, samimiyet ve fedakârlık isteyen uzun bir süreç olan eğitim öğretim konusundaki atılım ve şahlanış stratejimizin yol haritasını ifade etmektedir. Türkiye’nin artık eğitim öğretim alanında sıçrama yapma, nicelikten niteliğe bir şahlanışı ve hamleyi gerçekleştirme zamanı gelmiştir. “Bugün burada Sayın Bakanımızın 2023 Vizyon Belgesinin eğitimin tüm paydaşlarıyla paylaşılması adına toplandık. Eğitimi bir bütün olarak ele almamız gerekir.” diyen İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, 2023 Eğitim Vizyonunun temel amacı; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek olduğunu kaydetti.

Unutulmamalıdır ki her eğitim sistemi, öğretmenlerin omuzlarında yükselir ve hiçbiri öğretmeninin niteliğini aşamaz. İnsan merkezli, öğretmen temelli, kavramda evrensel, uygulamada yerli; esnek, beceri ve görgü odaklı; hesap verebilir, sürdürülebilir bir ilkesel duruş sergilemekle tecessüm edecektir.

Taktik ve stratejik düzeyde tasarımlara her zamankinden daha fazla gereksinim vardır; zira zemin olmadan şekil olamaz. Pedagoji, psikoloji, antropoloji, sosyoloji, nörobilim, ekonomi ve teknolojinin bize tanıdığı tüm imkânları kapsayan transdisipliner bir zemine ihtiyacımız olduğu açıktır. Uzun zamandır milletçe şekilciliği, tek tipçiliği, rutinleri kutsamayan bir zemine duyulan bu özlemin fazlasıyla farkındayız. Bu vizyon belgesi, böyle bir özleme verdiğimiz yanıtlardan oluşmaktadır.

Bizim tekilliğimiz, insan ve makinenin birlikteliğinden ziyade akıl ve kalbin birlikteliğidir. 

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, “2023 Eğitim Vizyonunun ülkemize, ilimize, başta öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere eğitim konusunda büyük beklentileri bulunan milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

28-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-2018

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.